Vyběhej školu

Chcete studenty informovat o problematice rozvojových zemí? A zároveň dát šanci na lepší vzdělání dětem v Etiopii, Zambii a Angole?
Zapojte se s vaší školou do charitativní akce Běh pro Afriku.

1.

Hurá!
Tvoje škola se rozhodla uspořádat charitativní Běh pro Afriku!

2.

Chceš se zúčastnit? Najdi si sponzora, třeba rodiče nebo místní firmu, a domluv si s nimi částku, kterou ti věnují za každé uběhnuté kolečko. Sjednanou částku ať ti sponzor zapíše do Sponzorského listu.

3.

Při samotném běhu dostaneš za každé uběhnuté kolo na své startovní číslo jednu čárku a až doběhneš, zapíšou ti celkový počet koleček do Sponzorského listu jako důkaz, kolik jsi toho naběhal.

4.

Sponzorský list pak ukážeš svému sponzorovi. Ten počet skutečně uběhnutých koleček vynásobí slíbenou částkou a výslednou sumu ti dá. Obnos doneseš co nejdřív do školy, kde dostaneš potvrzení o jeho přijetí.

5.

Až se sejdou peníze od všech závodníků, škola je odešle na konto sbírky.
Ze sbírky poputují přímo do Afriky, kde se za ně postaví nové třídy, záchody, kabinet pro učitele nebo se školy vybaví nábytkem, učebnicemi a dalšími školními pomůckami.

6.

Na stránkách uvedeme výkon tvé školy: kolik běžců se zúčastnilo a kolik se vám společně podařilo vyběhat. Děkujeme!

Jak se běželo pro Afriku v roce 2019

Celkem 1877 běžců ze 12 škol uběhlo 4 873 Km a vyběhalo tak 303 405 Kč Děkujeme
Poběžte se svoji školou také


Kdy a kde

Místo i čas běhu určuje pořádající škola. Někdy to je víkend lepší však je, když škola běh uspořádá v rámci školní výuky. Ideálním místem pro pořádání běhu může být nějaký park poblíž nebo třeba školní hřiště.

Nejprve je potřeba uspořádat na tvé škole besedu o problémech v Africe, díky které se dozvíš, proč zde vlastně pomáháme. Materiály k besedě dodáme, případně za vámi dojedeme.

Pak dostaneš svůj Sponzorský list a budeš mít 2–3 týdny na to, aby sis sehnal sponzora. Výše částky je jen na tvojí domluvě se sponzorem, nejčastěji sponzoři darují 100 Kč za jedno kolečko, ale může to klidně být více nebo méně.

Jak to probíhá

V den běhu budeš mít na sobě připevněné startovní číslo , na které po každém uběhnutém kolečku dostaneš čárku nebo razítko. Potvrzený počet celkem uběhnutých koleček pak předložíš sponzorovi a on ti dá domluvenou sumu. Pokud bude mít tvůj sponzor zájem, dostane od Člověka v tísni i potvrzení o daru, které může využít jako doklad pro finanční úřad, aby si snížil daně.

Pro potvrzení o daru nás prosím kontaktujte na email olga.kucirkova@clovekvtisni.cz nebo vyplňte tento formulář.

Co se stane s vybranými penězi

Dary od sponzorů žáci přinesou do školy, kde peníze převezme organizátor akce a spočítá je. Žákům pak na přihlášce potvrdí převzetí peněz.

Ve chvíli, kdy jsou dary pohromadě, škola získanou částku odešle na konto sbírky.

Nejde jen o běh

Akci „Běh pro Afriku“ je možné doplnit vším možným.

Můžete ji zorganizovat například jako sportovní odpoledne nebo dokonce jako charitativní závod mezi školami. Běh můžete také propojit s jednotlivými předměty, třeba se zeměpisem, společenskou, výtvarnou nebo tělesnou výchovou.

Pokud máte jakékoli otázky, kontaktujte nás. Rádi vám se vším pomůžeme.

Historie běhů

Průkopníkem charitativních běhů v České republice je Francouzské lyceum v Praze. Francouzské lyceum pořádá běhy již od roku 2009. Společně s Gymnáziem Jana Nerudy se jim za tu dobu podařilo „vyběhat“ více než 1 500 000 korun.

Kontakt pro Běhy pro Afriku
Olga Kučírková
Telefon: 739 320 770
E-mail: olga.kucirkova@clovekvtisni.cz